Wednesday, January 4

UUS.

UUS - parem ja ilusam kui kõik eelmised! Soovin kõigile, teile, veelgi toredamat ja meeldejäävamat uut, ma usun, et sedasi ta just tulebki :)

Minu uus on olnud suht rahulik. Sai ta vastu võetud üksikul liivarannas, lõkke, vorstide, sampa ja vahukommidega. Lisaks meile oli üks prantsuse perekond kahe lapsega, kes ka wwoofisid Smithide juures (kus me jõulud veetsime). Niiet täitsa mõnus oli. Lissalt lõkke ääres chillida, veini juua, päikeseloojangut nautida, grillida ja südaööd oodata. Võib öelda, et oli just nii nagu oleks tahtnud. Aga öösel äratas tuul meid üles. Tuul oli nii tugev äkki, et oli oht telgi õhklu tõusmises. Nii me siis pakkisime end umbes 4 ajal kokku ja kolisime auto esiistmetele magama. Vot see küll ei olnud nii, nagu oleks tahtnud. Terve järgmine päev olin uimane ja loppis. Hea et nüüdseks natukenegi parem on.

Aga nüüd oleme omadega tööle jõudnud. Juba 3 päeva. Tähelepanu -  nende kirsid on meie murelid. Siin olles ei saa ma murelite ja kirsside vahest aru.. Eestis saan, ühed on magusad ja suured, teised hapud ja väikesed.. A siin ainult murelid. Miks?

Igatahes, esimesel päeval ma pakkisin kirsse. See töö oli igav ja tunnipalgaga, niiet jama. Järgmisel päeval sain sorteerima. Ehk ilusad kirsid ekspordiks ja koledad prügikasti, natuke vähem koeldad kodumaalastele. Seal siis teenid nii palju kui palju ämbreid sorteerid. Raha natuke parem. Aga täna, kolmendal päeval ma hoopis korjasin kirsse. Ämber kõhu peal ja redel kaelas, ronin aga puu tosa krojama. Ei ole väga lihtne, aga saab värskes õhus olla. Siin ka, mida rohkem korjad, seda rohkem teenid. Tuleb tõdeda, et sorteerimises olen kiirem. Niiet vaatame, kuidas läheb. Erinevus on veel see, et sorteerijad alustavad kell 8, korjajad kell 6. Täna oli päris raske kell 5 pidemas üles ärgata.. Hetkel on meil nüüd 3 vaba päeva ja siis sõidame nats ringi. Puhkame taaskord, seekord jõulutest ja aastavahetusest :)

Oi, ja jõulud siis. No jõulud olid vapustavad! Kuusepuu, kodumaised piparkoogid, muidu koogid, küpsetised jne jen. Kõige tipus oli 25ndal delfiinidega ujumine. Lihtsalt jalutasime randa, hüppasime vette ja armsad pisikesed Hector delfiinid tulid meid uudistama. Väga lähedalt ikka. See oli tippude tipp. Juhuuuu!!! Ja milliseid randu meile veel näidati!! Üksikud, inimtühjad... Väga supper jõulud ja veel jõulutundega.

24ndal kuusepuuga
delfiinid 25ndal
meie ka 25ndal
magusa laud 26ndal


Nüüd aga taas õue ja vabu päevi nautima! Nagu neid veel üldse olnud poleks.. ;)
Kallistan.

No comments:

Post a Comment